česky - english

Moderní elektrostimulace pomáhá udržet kondici, ulevuje od bolesti, regeneruje, tvaruje a zpevňuje svaly

2009-06-03

PRAHA, 4. června 2009 – Elektrostimulační přístroje se stávají nedílnou součástí moderního člověka a jeho aktivního či pasivního odpočinku. Elektrostimulace využívá jemné elektrické impulzy k vyvolání svalové reakce a slouží tak k procvičení, regeneraci, relaxaci i rehabilitaci svalů po celém těle. Přístroje Compex pracují s touto metodou a nabízejí ji i k domácímu všestrannému využití. Nejenže doplňují aktivní cvičení a formování postavy, regenerují procvičované svaly, ale hodí se i pro všechny, kdo pocítili dopad sedavého zaměstnání a chtějí ulevit zatuhlým svalům, případně pomoci od různých bolestí, které s sebou celodenní sezení přináší.

„Elektrostimulace se hodí jako doplnění běžných sportovních aktivit, pomáhá ulevit namoženým a bolavým svalům. Naše přístroje používají třeba golfoví nadšenci, kteří se chystají na důležité turnaje a chtějí svaly připravit na fyzickou zátěž. Také se hodí pro aktivní dovolenou třeba na kolech, kdy elektrostimulace pomůže ulevit svalům po celodenní námaze. Důvodem k pořízení přístroje Compex může být i pravidelná návštěva aerobiku, spinningu, cvičení pilates, hraní squashe, ježdění na bruslích nebo provozování jakéhokoli dalšího sportu – procvičení svalů se s přístroji Compex jen podpoří, nejsou pak tolik unavené, lépe se odplavuje kyselina mléčná a cvičené partie v dalších dnech tak nebolí,“ řekl Aleš Zárybnický, produktový manažer Compex.

Přístroje Compex přinášejí novinku v podobě technologie Mi (muscle intelligence – svalová inteligence), která pomáhá přizpůsobit elektrické impulzy přímo tvaru svalu, jeho aktuálnímu stavu a jeho umístění a bere v potaz rozdílnosti jednotlivých svalů. Mi-Sensor nejdříve prozkoumá zvolenou svalovou skupinu, na kterou je přístroj připojen, a automaticky se jí přizpůsobí. Díky Mi-Sensoru je možné lépe nastavit a využít programy pro úlevu a regeneraci, neboť senzor sám zjistí stav svalů a podle toho vysílá impulzy tak, aby svaly co nejlépe zregeneroval a dále nenamáhal. Odbourávání bolesti a vyplavování nežádoucích látek tedy probíhá maximálně efektivně. Efektivně rovněž fungují programy relaxace a masáže, jelikož působí přesně a cíleně na jednotlivá svalstva, která příjemně a účinně uvolňují.

„Pro dosažení maximálního účinku při regeneraci, odbourávání bolesti, ale třeba i relaxaci či masážích doporučujeme procedury doplnit dalšími aktivitami. Naordinovat si pravidelné cvičení, přejít na vhodnou zdravou stravu a harmonizovat životní styl. Kombinací těchto aktivit spolu s přístroji Compex lze dosáhnout příjemné změny, ať už jde o regeneraci svalů, posílení jednotlivých partii, redukci váhy a tvarování postavy nebo jen o relaxaci a uvolnění. Naše přístroje dokážou efektivně pracovat se svaly, ale celou práci zastat nemohou. Elektrostimulace není náhražkou pohybu, ale vynikajícím doplňkem. Velkou výhodou je také variabilita použití díky velikosti přístroje a jednoduchosti použití,“ doplnil Zárybnický.

Princip elektrostimulace je velmi jednoduchý. Navozuje přirozené procesy, které se v těle dějí, když mozek vydává do svalů povely k akci – stažení či uvolnění. V případě elektrostimulace dochází k pohybu pomocí elektrody přiložené přímo k jednotlivým svalovým partiím. Elektrické impulzy lze nastavit podle jednotlivých programů a je možné je ručně doladit. Cvičením se nezatěžuje srdce, nedochází k mentální únavě a lze se také vyhnout poškozování kloubů a chrupavek, jako tomu bývá u náročných sportů. Přístroje Compex nabízejí programy zaměřené i na zpevňování a tvarování jednotlivých partií těla, spolu s odbouráváním tuků a spalováním kalorií se tak hodí i k různým redukčním programům a aerobním cvičením na zpevnění postavy. 

„Svaly v podstatě nedokážou poznat rozdíl mezi vůlí řízenou kontrakcí z mozku a elektricky vyvolaným pohybem z elektrostimulátoru. Konečný efekt je naprosto stejný, a chování svalů je tedy zcela přirozené. Z testů a četných zkušeností klientů víme, že při používání přístrojů Compex se lze zbavit únavy a bolesti svalů po námaze, výborně svaly připraví na aktivitu díky takzvaným zahřívacím programům – se svaly se pak lépe pracuje a výrazně se snižuje možnost jejich namožení či poškození. Díky nové technologii lze trénink automaticky uzpůsobit konkrétní osobě, konkrétní fyziologii a plně tak využít přesnost a účinnost přístroje,“ uzavřel Aleš Zárybnický, produktový manažer Compex.

 

O výrobcích Compex – www.compex-sport.cz

Použití elektřiny ke stimulaci nervového systému a vyvolání odpovídající mechanické svalové reakce je jednoduchý princip prověřený dlouholetým intenzivním vývojem. Švýcarská firma Compex je od počátku tohoto oboru světovou jedničkou a její výrobky jsou pověstné svou kvalitou a spolehlivostí. Špičkové výzkumné týmy, které se na vývoji výrobků této firmy podílely a podílejí, dosáhly u svých produktů velmi přesného, účinného a bezpečného zacílení účinků elektrostimulace a poskytují tak značce Compex bezkonkurenční převahu v daném odvětví.

Díky společnosti Compex se tak elektroterapie stala nedílnou součástí rehabilitačních plánů a je uznávanou metodou jak ve světě medicíny, tak ve světě sportu. Zázemí seriózního vědeckého výzkumu spolu se stále hlubší znalostí fyziologie a neustálým technologickým pokrokem nyní každému dovoluje velmi pohodlné a bezpečné využití elektrostimulace přímo v soukromí domova i kdekoli na cestách.

Společnost Compex přinesla na trh novinku v podobě inteligentního řízení průběhu svalové stimulace. Zkratka MI „muscle intelligence“ (svalová inteligence) zajišťuje maximalizaci efektu elektroterapie. Tato unikátní technologie zohledňuje specifické vlastnosti každého z lidských svalů a na základě jejich posouzení přizpůsobí průběh konkrétního stimulačního programu. Každý trénink či regenerace jsou tedy automaticky upraveny pro konkrétní osobu, a tudíž perfektně přizpůsobeny její fyziologii.

O společnosti truconneXion – www.txn.cz

truconneXion, a. s., poskytuje více než patnáct let profesionální IT služby společnostem z nejrůznějších sektorů. Společnost je od svého vzniku koncipována jako moderní organizace, která se dokáže velmi pružně přizpůsobit specifikům trhu a dynamice vývoje informačních technologií.

Nejznámější realizované projekty představují vytvoření komunikačních kanálů a bezpečnostní infrastruktury pro první českou internetovou banku eBanku (nyní Raiffeisenbank), automatizaci administrativních procesů v IT u výrobce automobilů ŠKODA Auto, nasazení AuditPro do osmi tisíc počítačů České správy sociálního zabezpečení nebo vývoj a nasazení logistického informačního systému ve společnosti NYK Logistics (Czech Republic). Sportovní divize truconneXion zastupuje v České republice značky Compex, Zipp a CycleOps.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee