česky - english

Laser-optické přístroje pro ustavování slaví 25 let existence – z průkopnické řady OPTALIGN se prodalo téměř 30 tisíc kusů

2009-07-02

PRAHA, 2. července 2009 – Doslova revoluci ve strojní údržbě způsobila prvním laser-optickým přístrojem před čtvrtstoletím německá společnost PRÜFTECHNIK. Jako první na světě uvedla v létě 1984 na trh laser-optický přístroj pro přesné ustavování rotačních strojů, které prodlužuje provozuschopnost a životnost strojního zařízení. Díky laser-optickým přístrojům je upravování vzájemné polohy rotačních strojů tak, aby osy rotace jejich hřídelí ležely v přímce, nepoměrně jednodušší, přesnější a rychlejší. 

„V současné době je ustavování rotačních strojů bez použití laseru už těžko představitelné. Rychlost, přesnost a komfort ustavování jsou s ostatními metodami nesrovnatelné – to už dnes ví každý technik. Značka PRÜFTECHNIK je v tomto oboru navíc světovým lídrem – 80 procent velkých světových firem používá pro ustavování strojů právě její výrobky. Dále má v oboru ustavování strojů okolo 300 patentů,“ popsal situaci na trhu Ladislav Šeremeta, spolumajitel společnosti LAMI KAPPA, výhradního zastoupení firmy PRÜFTECHNIK v České republice a na Slovensku.

Za 25 let existence nové metody se na celém světě prodalo téměř 30 tisíc přístrojů průkopnické řady OPTALIGN. Společnost PRÜFTECHNIK dodnes drží vedoucí postavení v laser-optickém ustavování strojů. Kromě aplikací pro ustavování je známá i jako specialista na vibrace rotačních strojů a monitorování jejich stavu. PRÜFTECHNIK své výrobky vyváží do více než 70 zemí světa. 

V souvislosti s 25. výročím prvního laser-optického ustavovacího přístroje v historii připravila firma PRÜFTECHNIK pro techniky a odborné pracovníky údržby další překvapení v podobě nových produktů, které představí prostřednictvím svého zastoupení na letošním zářijovém Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

 

O společnosti LAMI KAPPA

Společnost s ručením omezeným LAMI KAPPA se sídlem v Teplicích byla založena v roce 1991. Od samého počátku se specializuje na prodej a servis diagnostických přístrojů a technickou diagnostiku v praxi, zejména na vyvažování rotačních částí, ustavování strojů laserovou technikou a měření a analýzu vibrací.

Mezi zákazníky patří společnosti podnikající v následujících oborech: strojírenství, sklářství, chemický průmysl a dále pak těžební, cementářský, keramický, potravinářský, papírenský průmysl a obor výroby energií.

V České republice a na Slovensku je LAMI KAPPA spol. s r.o. výhradním zástupcem německé společnosti PRÜFTECHNIK AG, výrobce špičkových přenosných systémů pro vibrační diagnostiku, systémů pro monitorování zařízení a laserových přístrojů k ustavování strojů a soustrojí. Společnost zajišťuje pro prodávané přístroje záruční i pozáruční servis, certifikace a kalibrace i zaškolení v jejich obsluze.

LAMI KAPPA spol. s r.o. je členem asociace technických diagnostiků ČR, v jejímž rámci je certifikována jako školicí a pilotní pracoviště pro oblast vibrodiagnostiky a ustavování laserovými přístroji. Součástí školení je příprava na zkoušky pro akreditaci technických diagnostiků. Při své činnosti společnost spolupracuje s výrobci měřicí techniky, univerzitními lektory a dalšími specialisty.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee