česky - english

Přírodní opalovací kosmetika je IN – konzervanty ani přídavné chemické látky už se nenosí

2009-06-17

PRAHA, 17. června 2009 – Přírodní kosmetika, přírodní přípravky, čistě přírodní ingredience – to vše se dnes skloňuje ve všech pádech a přírodní kosmetika jde na dračku. V dnešní době se ustupuje od různých konzervantů a chemických látek, které se do kosmetiky přidávaly. Čím je kosmetika čistší a přírodnější, tedy jsou v ní použity pouze přírodní látky a žádná chemie, tím je na pomyslném žebříčku zájmu výše. Pražský hotel Le Palais vsadil na unikátní přírodní kosmetiku z Karibiku a nabízí tak staletími odzkoušenou opalovací řadu přípravků určených hlavně na slunce a odzkoušených přímo karibskými indiány.

„Každý pobyt na slunci, spálení i příjemné opálení si pleť pamatuje. Jedním z nejvýznamnějších faktorů, které se podílejí na vzniku melanomu, je ultrafialové záření, zejména UVB. Kůži nejvíce ohrožuje prudké spálení na slunci nebo zvýšené vystavování se slunci v dětských letech. Proto dnes maminkám důrazně doporučujeme, aby své děti především v letních měsících mazaly opalovacím krémem s vysokým UV faktorem a aby hlídaly délku jejich pobytu na slunci. Krém je třeba aplikovat nejméně dvacet minut před začátkem opalování a je nutné důkladně natřít všechna místa, například i uši a nárty,“ upozornila MUDr. Katarína Třísková, dermatoložka Kliniky a institutu estetické medicíny Asklepion. Výhodou kvalitní přírodní kosmetiky je to, že neobsahuje žádné chemické konzervanty ani látky, které mohou způsobovat alergické reakce. Obsahuje přírodní látky a v kombinaci s vysokým faktorem je lze jedině doporučit. Takovou kosmetiku pak může používat celá rodina, dokonce i miminka.

Receptury opalovací řady kosmetiky Ligne St Barth vycházejí ze zkušeností a tradic domorodých obyvatel ostrova Saint Barthélemy. Základem řady je rostlina zvaná roucou. Má červená semínka, jež dříve indiáni po rozemletí používali k natírání na kůži celého těla. Měli potom načervenalou barvu, podle které byli nazýváni rudochy. Na základě dlouholetých zkušeností dřívější obyvatelé ostrova Saint Barthélemy přišli na to, že je semínka chrání před spálením sluncem, před slanou vodou, odpuzují hmyz, mají po nich jemnou pokožku a mohou být déle na sluníčku. Tato léty prověřená rostlina se tedy stala základem opalovací řady spolu s dalšími přísadami přímo z ostrova. Oleje, esence a další ingredience se získávají podle starých způsobů – avokádový olej je lisován za studena. Přednost má totiž šetrnost k přísadám a snaha o získání co největšího množství živin a přírodních látek. 

„Na každém výrobku je možné dohledat místo sklizně ingrediencí, jaké ingredience přesně každý flakonek obsahuje a samozřejmě datum výroby. Na každém výrobku je kód, podle kterého se dají všechny informace zpětně dohledat. Je tak zaručena stoprocentní kvalita a rozhodně je tím pádem každý výrobek unikát. K výrobě kosmetiky se používají jen ingredience, které jsou k dispozici na ostrově, nepřidávají se žádné chemické látky. Kosmetika je tak velmi vzácná, nelze jí vyrobit obrovské množství, množství jednotlivých přísad je značně omezeno,“ řekl Jiří Gajdošík, ředitel pětihvězdičkového hotelu Le Palais Prague.

Ligne St Barth řada na opalování obsahuje čistý roucouový olej, opalovací tělová mléka a denní krém s obsahem roucouových semen. Přípravky nabízejí různě silný ochranný faktor od toho nejmenšího, tedy číslo 4, až po nejsilnější – číslo 50. Kromě UVA a UVB ochrany, která je více než devadesátiprocentní, kosmetika zvláčňuje pokožku, pomáhá jí dodat přirozenou barvu a díky vitaminu E má také regenerační účinky. Novinkou v opalovací řadě kosmetiky Ligne St Barth je opalovací krém určený přímo na pleť obličeje. Krém s ochranným faktorem 20 má jemné složení, velmi rychle se vstřebává, zabraňuje vzniku vrásek a vysoce hydratuje. Krém vyživuje a regeneruje pleť díky hodnotným rostlinným složkám. Výrobky neobsahují tradiční emulgátory, stabilizátory ani konzervační látky, proto je zaručena výborná snášenlivost.

„Doporučuji používat kvalitní opalovací kosmetiku s vysokým faktorem. Kvalitní výrobky pleť ochrání, vyživují a regenerují a nedostávají se z nich do těla žádné nežádoucí látky. U přírodní kosmetiky je jistota v tom, že člověk na sebe nanáší jenom přírodní látky bez chemických dodatků. Na pleti je to pak určitě poznat. Kosmetiku Ligne St Barth používáme i v našich hotelových lázních Pure Spa a ze zkušeností víme, že při pravidelných návštěvách jsou opravdu viditelné výsledky. Pleť je jemnější, pružnější a mizí i vrásky a napětí. V létě, a na sluníčku obzvlášť, je důležité se chránit nejen proti škodlivému záření, ale i proti stárnutí pleti. Kosmetika Ligne St Barth nabízí neparfemované krémy a mléka, a dokonce i řadu pro muže, takže vybrat si může každý,“ doplnil Jiří Gajdošík, ředitel pětihvězdičkového hotelu Le Palais Prague.

 

O hotelu Le Palais Prague, www.palaishotel.cz

Hotel Le Palais Prague své služby nabízí v budově původního rezidenčního paláce z roku 1897, která byla postavena ve stylu Belle Époque. Otevřen byl v roce 2002 a má velmi výhodnou polohu v klidné rezidenční části Vinohrad – pět minut jízdy od Václavského náměstí. Dekorace hotelu a jeho vnitřní architektura jsou dílem paní Veroniky Jurkowitsch, které se podařilo vytvořit ojedinělou kombinaci elegance, moderní techniky
a smyslu pro detail.

Návštěvníkům nabízí 60 pokojů a dvanáct apartmánů, a je tedy skutečným butikovým hotelem s jedněmi z nejkrásnějších apartmánů v Praze. Šéfkuchař Radek Šubrt připravuje v restauraci Le Papillon speciality české a mezinárodní kuchyně a k dispozici je i 24 hodin otevřený lobby bar, knihovna a konferenční místnost. Pure Spa a Health Club jsou, stejně jako restaurace a bar, přístupny i hostům, kteří v hotelu nebydlí.

Hotel Le Palais získal několik ocenění. V roce 2005 Leaders Club Gold Award, v roce 2004 Leaders Club Guest Recognition Award. V roce 2008 byl podle výsledků hodnocení internetového portálu TripAdvisor vyhodnocen jako hotel s vůbec nejlepším servisem v Evropě a dále jako třetí nejluxusnější v Evropě a pátý na světě. Hotel Le Palais se také stal Czech Republic´s Leading Boutique Hotel 2008 – ocenění uděleno v rámci World Travel Awards.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee