česky - english

Jarní akce Star Group – developer nepožaduje u nových zákazníků rezervační poplatek

2020-05-28

PRAHA, 28. května 2020 – Zájemce o nemovitost může nově využít další vstřícný krok developera. Jarní akcí Star Group v reakci na koronakrizi umožňuje nejen vybrat si svůj vysněný byt, ale pokud nakupující hned uzavře rezervační smlouvu, neplatí při podpisu rezervační smlouvy žádný rezervační poplatek.

„Chceme našim klientům vyjít vstříc v době, kdy řeší například vyřízení hypotéky. Případně by jim částka za rezervační poplatek chyběla v dalším financování nemovitosti. Máme v tuto chvíli prodanou více než polovinu plánované výstavby, chceme zákazníkům ukázat, že si jejich zájmu vážíme a stejnou důvěru, jakou mají v čase koronakrize oni k nám, máme i my vůči nim,zdůraznil Tal Grozner, šéf české pobočky Star Group.

Sám o sobě je nákup nové nemovitosti historicky nejjistější investicí, ke které mnoho zákazníků v nejistých dobách inklinuje. S tím souvisí právě i rezervační poplatek. Ten může činit i několik procent z ceny nemovitosti, jedná se o částku od desetitisíců až po například 150 000 Kč. K poplatku se pak navíc musí připočítat i patnáctiprocentní sazba DPH. Běžnou praxí je, že pokud dojde k zakoupení nemovitosti, rezervační poplatek se započítá do kupní ceny, což v praxi znamená, že v podstatě fungoval jako záloha.

Star Group se od 21. května rozhodl u nově uzavřených rezervačních smluv rezervační poplatek 100 000 Kč vč. DPH nepožadovat. Rezervační smlouvy se s klientem uzavřou bez poplatku a financování nemovitosti se bude řešit až s podpisem smlouvy o smlouvě budoucí kupní.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee