česky - english

Hra Farao o pátrání po Imhotepově hrobce se inspirovala u těch, kdo po ní skutečně pátrají: u českých egyptologů

2018-10-17

Praha, 17. října 2018 – Na Deskohraní, největším českém festivalu stolních her, představila společnost Dino Toys novou rodinnou hru FARAO, TAJEMSTVÍ PRASTARÉ HROBKY. Akční a strategickou hru, ve které se hráči snaží v pyramidě objevit Imhotepovu pohřební komoru, pokřtil profesor Miroslav Bárta, ředitel Českého egyptologického ústavu.

Již několik generací archeologů sní o objevení jeho tajemné hrobky ukryté v egyptské pyramidě na hranicích Abúsíru. Proto jsme autorům pomohli do hry vložit autentické prvky a historická fakta, aby si každý mohl vyzkoušet, jaké napětí zažívají archeologové při své práci a jak složitě se dostávají k výsledkům,“ popsal Miroslav Bárta, jak čeští egyptologové, kteří provádějí výzkum archeologické lokality v Sakkáře a Abúsíru a po záhadné hrobce skutečně pátrají, přispěli do hry.

Oficiální představení hry proběhlo ve středu 17. října v Tyršově domě v Praze, ale FARAOmá za sebou dlouhou historii. Základ hry vymyslel herní stavitel Jiří Slavík. Pak následovalo několik let vývoje a testování ve spolupráci s Czech board games a Dino Toys. K historickému příběhu, herním prvkům a grafice si tvůrci přizvali na pomoc české egyptology.

„Hra Farao je navržená tak, že se při každé nové hře pyramida změní. Díky variabilitě herního plánu mají hráči pokaždé rozdílný labyrint chodeb, nástrah a magických předmětů, a mohou zažívat vždy nová dobrodružství,“ vysvětlila Ivana Maršálová, marketingová manažerka firmy Dino Toys, proč se nová hra ani po mnoha kolech neomrzí.

Ve hře FARAO se hráči stávají archeology a se svým týmem krok za krokem odkrývají temná zákoutí pyramidy a snaží se dostat do Imhotepovy pohřební komory. Na cestě musí překonat řádu nástrah a nebezpečí, najít potřebné předměty a pomůcky, objevit a rozluštit tajemství pěti starověkých nápisů a navíc uspět v konkurenci týmů soupeřících archeologů.

Imhotep byl velmi významný úředník za vlády panovníka Necericheta Džosera na začátku 3. dynastie (ca. 2592–2544 př. n. l). Významné jsou i jeho architektonické počiny – mimo jiné Džoserova stupňovitá pyramida v Sakkáře, vůbec první stavba svého druhu na světě. Byl také strážcem pečeti krále Dolního Egypta, správcem pozemkových držav a byl to uznávaný mudrc a patron lékařů. V Pozdní době (8.–4. století př. n. l.) se o něm dokonce mluví jako o bohu.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee