česky - english

Zažít město jinak: živé město vytvoří jen lidská pospolitost – tu podpoří sportovní, kulturní i kulinářský program

2018-09-13

PRAHA, 13. září 2018 – V sobotu 15. září ožijí veřejné prostory Dolních Chaber sousedskými slavnostmi Zažít město jinak. Od dopoledne až do večerních hodin bude na řadě míst městské části probíhat bohatý program, který si připravili a zajišťují sami obyvatelé.

„Akce Zažít město jinak je skvělou příležitostí, jak sblížit nově příchozí obyvatele z resortu viladomů Nové Chabry se starousedlíky. Kdo chce, tak může vystoupit z tolik kritizovaných anonymit svých ulit, do kterých se obyvatelé měst obvykle uzavírají před svými sousedy,“ ocenil přínos sousedských slavností Tal Grozner z developerské společnosti Star Group, která resort Nové Chabry vystavěla.

Obyvatelé Nových Chaber připravili bohatý sportovní a zábavný program s názvem Město snů, na který poskytlo své prostory a služby Dream Food Bistro a Dream fit a Mucho Gusto Delikatesy. Na náměstí před vinárnou budou probíhat po celý den sousedské aktivity a při večerním promítání krátkých filmů budou odměněni všichni účastníci, kteří navštíví alespoň čtyři zábavná stanoviště.

„Jsme rádi, že jsme se mohli přidat a všichni se vzájemně osobně poznat. Starousedlíci i noví obyvatelé se třeba dovědí, že ten od pohledu seriózní pán z vedlejšího domu je vlastně prima parťák a jeho žena má skvělý recept na domácí zavařeninu. A možná si napříště domluví fotbálek nebo společnou grilovačku a s dětmi naplánují třeba pouštění draků,“ komentoval cíl akce Tal Grozner.

Koordinátor, spolek Auto*Mat, si od sousedských slavností slibuje, že obyvatelé měst vystoupí ze stereotypu vnímání veřejného prostoru a uvědomí si jeho hodnotu. Akci zaštiťuje v 75 lokalitách Prahy a 25 dalších měst, kde pomáhá lokálním dobrovolníkům s propagací, zábory prostranství a jinou administrativou.

Webové stránky: https://zazitmestojinak.cz/locations_/praha/praha-8/dolni-chabry

Facebook: https://www.facebook.com/events/320866201811134/

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee