česky - english

Vysvědčení je tady: na děti nekřičte, pozitivně je motivujte a nechte je užít si prázdniny

2018-06-16

Praha, 16. června 2018 – Vysvědčení se blíží, a rodiče by se tak měli připravit na to, jak budou reagovat na výsledky svých potomků. Pro děti je to hodnocení za jejich celoroční „práci“, takže i když nebude úplně podle přání rodičů, měli by je za vysvědčení odměnit.

Ať budou výsledky jakékoliv, rodiče by si měli v prvé řadě uvědomit, že ve chvíli, kdy drží v ruce vysvědčení, je pozdě na výčitky a křik. Pouze by dítě stresovali, pošlapávali jeho sebevědomí a brali mu chuť k jakékoliv aktivitě. Tlak na učení měli vyvíjet v průběhu školního roku. Protože známky na vysvědčení jsou také indikátorem výchovy rodičů. Měli by se snažit dítě pochopit a v případě neúspěchů v klidu probrat příčiny a motivovat je ke zlepšení v následujícím období. V každém případě by měli najít pozitivní stránky v hodnocení dítěte a ty vyzdvihnout. Dítě pochválit, odměnit malým dárkem, a tak ho motivovat do dalšího školního roku.

Ideální odměnou by měl být dárek odpovídající věku i dynamice osobnosti dítěte, a zároveň takový, aby kromě zábavy dítě obohatil a rozvíjel. V souvislosti s letními prázdninami jsou vhodné hry, které nabízejí spoustu legrace, vyžadují trochu přemýšlení a zdokonalí v postřehu, zručnosti i pohybu. Například český výrobce her a hraček Dino Toys dodává na trh Rébusy, Zápalky, Uzly či Gummy Twist, hry z edice Dinovky, které jsou k dostání v široké síti hračkáren, knihkupectví i e-shopů.

Dárek nemusí zruinovat rodinný rozpočet, a přesto může děti opravdu nadchnout. Pro letní prázdniny máme celou řadu her, které děti zabaví bez ohledu na počasí. Pro venkovní skupinové aktivity jsou vhodné skákací Gummy Twist nebo Uzly. Velice oblíbené jsou postřehové hry Země město, Ztraceni v Zoo, Rébusy, cestovní AZ kvízy nebo magnetické šachy, které zaručí napínavou hru a děti si je mohou brát na cesty po celé prázdniny,“ vyjmenovala tipy na dárky za vysvědčení Ivana Maršálová ze společnosti Dino Toys.

Děti by si měly prázdniny užít. Je to čas, kdy by měly změnit pravidelný režim daný školním rokem a prožít skutečná dobrodružství a aktivní zábavu, bez telefonů a tabletů, které je drží v neživém virtuálním světě.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee