česky - english

Srpnový trh práce: stoupl zájem o pracovníky v administrativě, lidé nejvíce hledali pozice v marketingu a cestovním ruchu

2012-09-10

PRAHA, 10. září 2012 – V uplynulém měsíci zaměstnavatelé nejvíce poptávali pracovní pozice v HR a administrativě. Naopak zájem o montážní dělníky, kuchaře a číšníky, který byl od začátku léta vlivem sezonních stavebních prací a turistiky na vrcholu, rychle opadl. V meziročním srovnání zaznamenal pracovní portál džob.cz pozitivní trend u manažerských funkcí. Loni firmy šetřily a prováděly finanční i personální audity, na jejichž základě propouštěly lidi ze středního, ale i top managementu, kdežto letos se dramatický úbytek vedoucích pozic neopakoval. Ze strany uchazečů byla nabídka práce nejsilnější ve službách typu marketing, cestovní ruch a IT.

„Srpnovou poptávku zaměstnavatelů po osobách do administrativy a HR lze vysvětlit tím, že od září musí firmy pracovat v plné síle. Dovolené jsou ve většině případů vybrány a společnosti potřebují ustát tlak konkurence v předvánočním období,“ uvedla Weronika Kondziolková z pracovního portálu džob.cz. „Naopak uchazečů o práci bylo nejvíce ve službách typu marketing, cestovní ruch, IT služby a ekologie. Jsou to osoby velmi kreativní, aktivní, ale často bez obchodního ducha. Takoví lidé se výborně uplatní ve firmách se zaběhnutým obchodním systémem. V důsledku šetření v rámci služeb dávají firmy přednost kumulovaným funkcím, kdy takto kreativní osoba dokáže hledat, najít a celkově obsloužit zákazníka. Zejména u IT pozic je tento požadavek vskutku náročný,“ doplnila Kondziolková.

 

O společnosti DŽOB, s.r.o. a portálu www.dzob.cz

Džob.cz je českým personálním portálem se sídlem v  Brně a pobočkou v Ostravě. V roce 2009 představil na českém trhu unikátní koncept VideoVizitek, který umožnil žadatelům o zaměstnání prezentovat se firmám vlastnoručně natočeným videem. V současné době využívá služby personálního portálu džob.cz přibližně 8100 uchazečů o práci a 70 zaměstnavatelů. Společnost také spravuje vlastní síť DŽOBpointů. V letošním roce získala dotaci z evropských fondů, která umožní firmám vybírat zaměstnance z databáze džob.cz zcela zdarma. Více informací na www.dzob.cz.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee