česky - english

40 procent zaměstnavatelů využívá při výběru uchazečů videovizitky, převažují obchodní a finanční společnosti

2012-08-27

PRAHA, 23. srpna 2012 – V době, kdy se na jednu administrativní pozici hlásí 40 uchazečů, mají personalisté napilno. Jak v rozumném čase vybrat toho nejlepšího? První selekce proběhne na základě psaných CV. Co když ale vyřadí schopného člověka jen proto, že nemá stejně dlouhý seznam zkušeností jako ostatní? Výraznou pomoc nabízí videovizitka přiložená k životopisu. Z vystupování uchazeče zaměstnavatel během pár sekund pozná, jestli narazil na toho pravého.

Správně natočená videovizitka šetří čas personalistům, zefektivňuje výběr uchazečů a konečně zvyšuje šance samotných kandidátů na nalezení vhodného zaměstnání. „Personalisté vědí, koho si zvou k pohovoru, jak se daný člověk zhruba chová, jak mluví a jaký je první dojem při jeho jednání s cizím člověkem. Mohou tak velmi snadno nejen eliminovat nevhodné uchazeče, ale také se více zaměřit na ty, kteří nemají tak pestré životopisy, ovšem v praxi jsou opravdu schopní. Na titulech a popisu dovedností na papíře si už svůj pracovní tým staví málokterý zaměstnavatel. V současnosti dávají přednost průbojným a schopným kandidátům,“ prohlásila Weronika Kondziolková z portálu džob.cz, která má s videovizitkami více než tříleté zkušenosti.

Primárně je videovizitka nejužitečnější v souvislosti s takovými pracovními pozicemi, které zahrnují reprezentaci společnosti. Například obchodníci, manažerské pozice, asistentky, recepční, konzultanti, ale i call centra nebo vedoucí skladu. Zde mohou zájemci o zaměstnání ukázat, co v životopise nelze popsat – svou osobnost v prvním náhledu. Pro personalisty znamená videovizitka rychlou a levnou metodu cíleného výběru lidí, kteří vyhovují firemní kultuře a filozofii. „Snažíme se do týmu vybírat zaměstnance, kteří naše postavení na trhu a práci s lidmi chápou. Také díky videovizitkám z džob.cz jsme mohli rychleji a efektivněji naplnit naše představy o nových zaměstnancích, kteří v prezentační i osobnostní rovině splňují naše požadavky,“ vylíčila HR manažerka společnosti Kofola Tereza Rašťáková.

Během tříletého působení na českém pracovním trhu zaznamenal server džob.cz nárůst zájmu zaměstnavatelů o videovizitky z nuly na 40 procent a podle Kondziolkové bude na konci roku číslo ještě vyšší. „Před třemi lety se o videovizitkách začínalo mluvit a panovala zvědavost. I na džob.cz jsme se učili, jaká forma videovizitky bude nejvíce prospěšná pro firmy a uchazeče. Nyní si firmy už rády nechávají videovizitky s profily kandidátů posílat. V tomto ohledu jsou velmi vyspělé obchodní a finanční společnosti, které aktivně hledají zlato mezi potenciálními zaměstnanci. Takové firmy často procházejí databázi www.dzob.cz, aby si samy navolily požadavky a vybraly si uchazeče, kteří zde spravují své profily,“ popsala Weronika Kondziolková.

To potvrzuje Michal Pavlorek, obchodní ředitel společnosti Allium, která má s videovizitkami pozitivní zkušenosti. „Začátkem roku jsme se rozhodli přijmout obchodní asistentku a projektového manažera. Díky videovizitkám na džob.cz jsme měli možnost vhodně vybrat kandidáty, kteří splňovali osobnostní kritéria kladená na nové zaměstnance. Výběr byl úspěšný,“ pochvaluje si Michal Pavlorek.

Podle Kondziolkové však může videovizitka pomoci uchazečům o jakoukoli pracovní pozici. Veškeré předsudky například vyvrátil klient, který hledal paní na úklid. „Požadoval příjemnou komunikativní uklízečku pro malou rodinnou firmu. Zde tedy byla důležitá nejen chuť pracovat, ale i příjemná osobnost. Díky videovizitce proběhlo vše rychle a k oboustranné spokojenosti,“ vylíčila Weronika Kondziolková z džob.cz. „I u automechaniků nebo svářečů jde o zápal do práce a schopnost komunikovat s okolím. Konkrétně u automechanika se v džob.cz stalo, že zaměstnavatel dal přednost uchazeči s videovizitkou, který příjemně zaníceně popsal případ zapeklitého problému, který řešil ve svém oboru, což zaměstnavatel ocenil a kandidáta zaměstnal. U videovizitek jde hlavně o malou ukázku své osobnosti, což kandidát automechanik zvládl na výbornou,“ dodala Weronika Kondziolková.

 

O společnosti DŽOB, s.r.o. a portálu www.dzob.cz

Džob.cz je českým personálním portálem se sídlem v  Brně a pobočkou v Ostravě. V roce 2009 představil na českém trhu unikátní koncept VideoVizitek, který umožnil žadatelům o zaměstnání prezentovat se firmám vlastnoručně natočeným videem. V současné době využívá služby personálního portálu džob.cz přibližně 8100 uchazečů o práci a 70 zaměstnavatelů. Společnost také spravuje vlastní síť DŽOBpointů. V letošním roce získala dotaci z evropských fondů, která umožní firmám vybírat zaměstnance z databáze džob.cz zcela zdarma. Více informací na www.dzob.cz.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee