česky - english

Červencový trh práce: největší zájem byl o manuální pracovníky, narostla poptávka po finančních poradcích v terénu

2012-08-08

PRAHA, 8. srpna 2012 – Vyjma klasických brigádních pozic zaměstnavatelé v červenci nejvíce sháněli manuální pracovníky na montáže a svařování. Skokový nárůst zájmu pak zaznamenal personální server džob.cz také o finanční poradce pracující v terénu. Naopak nízká poptávka firem postihla vedoucí pozice v kancelářích a management obchodních týmů, což je dáno letní stagnací obchodního trhu. Navzdory loňskému výraznému útlumu se meziročně oživila poptávka po administrativních pracovnících bez zaměření.

„V červenci vedl zájem zaměstnavatelů o manuální profese na montáže a svařování. Firmy se po přiblížení k úpadku opět zvedají a okamžitě u nás poptávají služby inzerce i vyhledávání v databázi uchazečů,“ prozradila Weronika Kondziolková z džob.cz. „Dále jsme zaznamenali velký nárůst poptávky ve finančních oborech, zejména pokud jde o finanční poradce pracující v terénu. Jde o práci aktivní, samostatnou, s větší provizí než základem. Firmy na takové pozice poptávají velmi činorodé, seriózní osoby, což nasvědčuje nové době, kdy uspějí opravdu jen ti nejaktivnější a s vlastním smyslem pro realizaci pracovních aktivit. Tyto firmy zkrátka hledají nadměrně aktivní obchodní originály.“

 

O společnosti DŽOB, s.r.o. a portálu www.dzob.cz

Džob.cz je českým personálním portálem se sídlem v  Brně a pobočkou v Ostravě. V roce 2009 představil na českém trhu unikátní koncept VideoVizitek, který umožnil žadatelům o zaměstnání prezentovat se firmám vlastnoručně natočeným videem. V současné době využívá služby personálního portálu džob.cz přibližně 8100 uchazečů o práci a 70 zaměstnavatelů. Společnost také spravuje vlastní síť DŽOBpointů. V letošním roce získala dotaci z evropských fondů, která umožní firmám vybírat zaměstnance z databáze džob.cz zcela zdarma. Více informací na www.dzob.cz.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee