česky - english

Češi v zahraničí: Švejkové se zlatýma ručičkama

2012-07-18

PRAHA, 18. července 2012 Češi jsou zaměstnanci-konzervativci. Za prací necestují, neexperimentují, málo si věří. Podle loňského průzkumu Evropské komise by byl pouze jeden z deseti Čechů ochoten pracovat v zahraničí. Nová generace však statistiky rychle mění. Zájem mladých Čechů uplatnit se v cizích zemích vzrostl během tří let o 38 procent. Chtějí poznat odlišné zvyklosti a učit se jazyky. Za hranicemi obsazují málo kvalifikované pozice, které by je doma stěží uspokojily.

Nejvíce Čechů pracuje v anglicky a německy mluvících zemích. Počítají zde s lepšími výdělky a příjemnými pracovními podmínkami. „Atraktivní je Velká Británie, pak Irsko, Německo, Rakousko a Švýcarsko. V zahraničí platí heslo ,české zlaté ručičky‘, ale kolují i nechvalné charakteristiky našeho národa jako: zlodějíčci, povrchní, prostě Švejkové. Češi jsou tedy nejvíce vidět v pohostinství a v dělnických profesích. Velmi populární je číšník nebo pomocná síla v kuchyni, práce ve skladu nebo základní administrativní podpora v kanceláři,“ uvedla Weronika Kondziolková z personálního portálu džob.cz.

Podle Kondziolkové z portálu www.dzob.cz stále platí fakt, že Češi jsou konzervativnější než řada ostatních národností. Zvlášť u mladých osob v produktivním věku však vidí potenciál a chuť trvale pracovat v zahraničí. „Češi se čím dál méně zabývají jazykovou či kulturní bariérou, jsou rádi za možnost odcestovat a vybrat si místo pro život. V tomto směru je tendence narůstající a mnoho lidí už uspělo. Jsou však i tací, kteří se dostali do velkých problémů, neměli zajištěné bydlení, samotné zaměstnání nebo dokumentaci. Je třeba si důkladně ověřit reference agentur a portálů, které práci v zahraničí zprostředkovávají, i firmu, do které je pracovník přidělen,“ upozornila Weronika Kondziolková.

Pokud se uchazeč hlásí na specializovanou pozici, jeho šance výrazně naroste s vypracovanou VideoVizitkou. Díky ní kandidát prezentuje zaměstnavateli své jazykové znalosti, nápaditost i zdravé sebevědomí. V západních zemích je navíc takový doplněk CV běžnou praxí. „Zavedené společnosti hledají průbojné lidi, kteří se nebojí na sebe upozornit. Stručnou VideoVizitku pro zahraniční firmy si může každý natočit s pomocí portálu džob.cz, při osobní návštěvě pobočky nebo on-line,“ prozradila Kondziolková.

Na českém pracovním trhu hledají větší mzdu a životní příležitosti především lidé z Východu. Nejčastěji se uplatňují v dělnických profesích, jako je stavební dělník, svářeč, operátor nebo programátor CNC. „Jedná se o pozice podmíněné určitým vzděláním a praxí, nemůže je vykonávat každý. V tuzemsku se setkáváme s nedostatkem pracovní síly právě pro tyto pozice, což je příčinou úspěchu cizinců. Pořád ovšem platí, že stejná místa jsou lépe finančně ohodnocena v západní části Evropy než u nás. Pokud si cizinci mohou vybírat, raději odcestují za prací do Nizozemska, Německa nebo Anglie,“ upřesnila Weronika Kondziolková z pracovního portálu džob.cz.

Ačkoli jsou cizinci ze slabších ekonomik ochotni pracovat za dvě třetiny mzdových nároků obyvatel vyspělejší země, pro zaměstnavatele představují určité riziko nestability – vždy půjdou za lepší nabídkou, nejsou sžití s firmou, s lidmi ani s prostředím. „Zájem českých uchazečů o nekvalifikovaná pracovní místa je obrovský. A zejména na severní Moravě, Vysočině a Plzeňsku stále evidujeme velkou poptávku na pozice obsluha výrobní linky, práce u pásu a další. V současných měsících je to však problém. Firmy prioritně bojují o zakázky, kterých není mnoho, a jsou nuceny uvolnit ze zaměstnání řadu pracovníků. Očekáváme ale, že se situace bude do konce roku vylepšovat,“ prohlásila Weronika Kondziolková.

 

 

O společnosti DŽOB, s.r.o. a portálu www.dzob.cz

Džob.cz je českým personálním portálem se sídlem v  Brně a pobočkou v Ostravě. V roce 2009 představil na českém trhu unikátní koncept VideoVizitek, který umožnil žadatelům o zaměstnání prezentovat se firmám vlastnoručně natočeným videem. V současné době využívá služby personálního portálu džob.cz přibližně 8100 uchazečů o práci a 70 zaměstnavatelů. Společnost také spravuje vlastní síť DŽOBpointů. V letošním roce získala dotaci z evropských fondů, která umožní firmám vybírat zaměstnance z databáze džob.cz zcela zdarma. Více informací na www.dzob.cz.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee