česky - english

Džob.cz: VideoVizitka zaujme přes 70 procent víc zaměstnavatelů než klasické CV s fotkou

2012-06-12

PRAHA, 12. června 2012 – S koncem studia řeší tisíce absolventů nový problém. Solidních pracovních nabídek je stále méně než uchazečů o ně, strohý životopis k přesvědčení firmy nestačí a pohovory naslepo nikam nevedou. Jak se prosadit? Podle průzkumu personálního portálu džob.cz zvýší VideoVizitka šance uchazeče až o 73 procent.

„Souvislost mezi způsobem prezentace kandidáta a jeho úspěchem je jasně patrná. Profilu s fotkou si všimne o 20 procent víc zaměstnavatelů než jen čistého CV. U VideoVizitky už je to nárůst o 40 procent oproti profilu s fotkou. A v 73 procentech případů najde práci rychleji uchazeč s VideoVizitkou než jiný, stejně zkušený člověk s klasickým CV a fotografií,“ upozornila Weronika Kondziolková, projektová manažerka džob.cz. VideoVizitka dává zaměstnavatelům určitou jistotu, vědí, koho si na pohovor zvou, a naděje na přijetí je mnohonásobně vyšší než při klasické první schůzce, která má obvykle pouze selektivní charakter.

Aktivní sebeprezentace

V letních měsících se každoročně navyšuje počet žadatelů o práci až o třetinu. Podle Kondziolkové je letos poptávka po absolventech větší než v minulých letech, a to hlavně na obchodních pozicích a IT. „Firmy hledají nové cesty v podnikání, inovují, zvyšují tempo práce a obraty, proto dominují obchodníci. Hůř se mladí lidé uchycují v ekonomických a strojírenských odvětvích. Dnes už mnoho studentů ví, že při škole je nutno nasbírat i pracovní zkušenosti. Následně je o ně na pracovním trhu odpovídající zájem ze strany zaměstnavatelů,“ potvrdila Kondziolková.

Spoléhat se při shánění práce jen na inzeráty a odesílání životopisů znamená při současné dravosti trhu značnou konkurenční nevýhodu. Je třeba nejenom urputně hledat, ale také se aktivně nabídnout, vytvořit svůj profil na internetu a v nejlepším případě ho doplnit také krátkým videem. „Registrační formulář na džob.cz je podobný jako strukturovaný životopis a lidé v něm dělají i stejné chyby. Důležité je vyplnit dosažené vzdělání, znalost jazyků, přidat poznámku o tom, jakou práci hledám, a poskytnout správný kontakt. Profil uchazeče je následně k dispozici zaměstnavatelům. Vše probíhá on-line, včetně našeho poradenství, s celorepublikovým dosahem,“ upřesnila Kondziolková.

Jak vytvořit VideoVizitku?

K elektronickému profilu může uchazeč připojit další dokumenty, fotografie a vlastní VideoVizitku. Tu jednoduše natočí na telefon, digitální kameru nebo webkameru, v klidném prostředí, které mu je blízké. „Ideální délka spotu je mezi 20 a 35 sekundami. Není nutné mluvit pouze o práci, jde o osobní prezentaci, která doplňuje profil uchazeče. Na druhou stranu je dobré se vyvarovat předem naučených toporných scének, přehnané mimiky, zpěvu nebo povídání o osobních problémech či nemocech,“ popsala Weronika Kondziolková z džob.cz. Video se po importu do elektronického profilu objeví v kolonce určené fotografii. Personální portál se stará o kompletní správu účtu uchazeče, který po přihlášení do systému může jakkoli svůj profil upravovat a prohlížet reaktivní nabídky zaměstnavatelů.

 

RADY ABSOLVENTŮM – JAK HLEDAT A ZÍSKAT PRÁCI

5 x ANO

5 x NE

- aktivní sebeprezentace na personálním portálu

- spoléhat se pouze na inzeráty a rozesílání životopisů

- vytvoření kompletního elektronického profilu

- prezentovat se jen čistým CV, bez fotky nebo VideoVizitky

- natočení VideoVizitky

- neuvést nebo špatně zadat kontaktní údaje

- kromě dosaženého vzdělání a pracovních zkušeností zdůraznit jazykovou vybavenost, PC dovednosti a další schopnosti

- extrémní platové požadavky

- uvést, jakou pracovní pozici hledám

- přeceněné dovednosti, které se v praxi neprokážou (lepší než lhát je uvést schopnost rychle se potřebné věci doučit)

Zdroj: www.dzob.cz

 

O společnosti DŽOB, s.r.o. a portálu www.dzob.cz

Džob.cz je českým personálním portálem se sídlem v  Brně a pobočkou v Ostravě. V roce 2009 představil na českém trhu unikátní koncept VideoVizitek, který umožnil žadatelům o zaměstnání prezentovat se firmám vlastnoručně natočeným videem. V současné době využívá služby personálního portálu Džob.cz přibližně 8100 uchazečů o práci a 70 zaměstnavatelů. Společnost také spravuje vlastní síť DŽOBpointů. V letošním roce získala dotaci z evropských fondů, která umožní firmám vybírat zaměstnance z databáze Džob.cz zcela zdarma. Více informací na www.dzob.cz.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee