česky - english

Podnikání bez banky? Ostravští podnikatelé vědí, jak na to

2012-03-07

OSTRAVA, 7. března 2012 – Hospodářské situaci navzdory počet živnostníků v Moravskoslezském kraji stoupá a dlouhodobě drží přední příčku mezi regiony České republiky. Naopak pravděpodobnost, že drobní podnikatelé, byť úspěšní, získají finanční prostředky u bankovních institucí, je stále menší. Proto mnozí Ostravané, kteří potřebují překlenout jen krátkodobý výpadek v cash flow, přesouvají svůj zájem do mimobankovního sektoru. Prověřené firmy s transparentní historií nabízejí dostupnost, rychlost a úroky pouze za dobu, po kterou klient peníze potřebuje.

Více než dvojnásobný nárůst klientely za necelý měsíc zaznamenal nový poskytovatel krátkodobých úvěrů při ručení automobilem v Ostravě. „Do půlky února se na naši novou pobočku u ,Kuřího rynku‘ obrátilo třicet žadatelů, nyní už jejich počet přeskočil šedesátku,“ potvrdil Aleš Budín ze společnosti Bez banky. „Ostravsko, ač mění svou tvář na zelenější, je stále krajem průmyslu, což umožňuje návaznost na velké podniky a podněcuje činnost v oblasti služeb nebo dodavatelství. Mnohé podnikatelské subjekty zde rychle nabývají solidního postavení a k tomu je třeba okamžitá finanční podpora,“ uvedl Aleš Budín.

Banky však v době hospodářské nejistoty své nároky na dosažení půjčky stupňují. Zatímco loni činil růst bankovních úvěrů podnikům 5,4 procenta, letos už Česká bankovní asociace prognózuje pouhých 1,5 procenta. „Banky přitvrdily, častěji žádosti podnikatelů zamítají nebo snižují úvěrový rámec kontokorentů. My jsme tu pro klienty, kteří umějí peníze vydělávat a potřebují jen překlenout krátkodobý nedostatek financí,“ řekl Aleš Budín. „Ostravští podnikatelé zvlášť oceňují rychlost peněz na ruku, když nemají čas absolvovat celý proces schvalování úvěru v bance. Jejich přístup k potřebě půjčky je rázný a velice osobitý a stejně, s velkou dávkou poctivosti, přistupují ke svým závazkům. Svou spokojenost už nám mnoho podnikatelů z kraje projevilo tím, že se opakovaně vracejí nebo k nám poslali své známé,“ popsal Aleš Budín z Bez banky.

Hlavní překážkou poskytnutí úvěru v bance je nedostatečná ziskovost firmy, celkový objem jejího majetku není podstatný. To, společně s rychlostí vyřízení smlouvy, posouvá v očích podnikatelů výhodu na stranu nebankovního sektoru. „U nás dostane žadatel úvěr ještě týž den na základě ručení adekvátním majetkem – vozem, strojem, nemovitostí, které může dál využívat pro účely svého podnikání. Jelikož klient hradí pouze dobu, kdy peníze skutečně potřebuje, tedy třeba dva týdny, než mu zaplatí odběratelé, vyjde taková půjčka levněji než v bance, a to i přes vyšší úrokovou sazbu,“ přiblížil Aleš Budín z Bez banky. „V případě, že by klient přece jen nemohl půjčku splatit, předmět ručení prodáme, z výtěžku uspokojíme naši pohledávku s příslušenstvím a zbylou částku vyplatíme zpět klientovi. To, že klient nemůže půjčku splatit, se ale stává jen zřídka, zhruba ve třech procentech případů,“ doplnil Aleš Budín.

Záchrana podnikání za 9000 Kč:

Podnikání pana Smolky se rozjelo naplno, a tak se rozhodl investovat do nové pobočky své firmy. Těsně před jejím plánovaným otevřením však pana Smolku zaskočila reakce majitele pronajímané nemovitosti, který navzdory původní dohodě požadoval zaplacení tří nájmů najednou, jinak prý prostory přenechá dalšímu zájemci. Na opětovný kolotoč hledání té pravé prodejny neměl pan Smolka čas ani energii, ale požadované peníze už utratil za zboží, vybavení i příjem zaměstnanců. Aby udržel slibné podnikání a vyhnul se ztrátám, kontaktoval specialisty na rychlé půjčky z Bez banky, s.r.o. Jeho téměř nový automobil bohatě stačil jako záruka, proto nic nebránilo vzájemné dohodě. Jediné, co musel pan Smolka udělat, bylo vyčkat na zhotovení notářsky ověřené smlouvy a zápis do rejstříku zástav. Tentýž den, kdy ráno zavolal, odjel s potřebnými 150 tisíci i svým vozem. Vrátil se za 14 dní. Jeho byznys se rozběhl podle plánu a peníze z prodaného zboží rychle pokryly nadbytečné náklady. Půjčka ho na úrocích stála 9 tisíc korun. Kdybych býval věděl, že to jde tak rychle a bez problémů, už jsem to tak udělal několikrát předtím a neřešil drobné výpadky v cash flow složitě přes kamarády,“ ulevil si pan Smolka.

O společnosti BEZ BANKY, s.r.o. a portálu www.bezbanky.cz

Společnost BEZ BANKY, s.r.o. poskytuje svým klientům kvalitní servis v oblasti krátkodobých půjček od roku 1992, kdy vznikla pod názvem 1. moravská autozastavárna. K původní brněnské pobočce přibyla loni na podzim další dvě nová kontaktní místa – od 1. října 2011 funguje pobočka v Ostravě, o měsíc později byla otevřena pobočka v Praze. Déle než rok nabízí společnost své služby na internetovém portálu www.bezbanky.cz. Firma se specializuje na krátkodobé finanční půjčky oproti zástavě, kterou mohou být různé druhy motorových vozidel a nově také nemovitosti. Na rozdíl od konkurenčních firem umožňuje společnost BEZ BANKY dlužníkovi po celou dobu půjčky využívat svůj zastavený automobil, pokud je jeho okamžitá prodejní hodnota vyšší než sto tisíc korun.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee