česky - english

Půjčka přes autozastavárnu: peníze na ruku bez ztráty vozidla a bez omezování dlužníka

2011-12-01

PRAHA, 1. prosince 2011 – Zájem o krátkodobé půjčky stále stoupá a v čase vánočním tradičně vrcholí. Jak se ale vyhnout riziku neschopnosti splácet? Především pro podnikatele, kteří řeší aktuální cash flow, je rychlým řešením ručení vlastním vozem. Peníze dostanou obratem, aniž se svého automobilu musí vzdát.

„Zastavené vozidlo, pokud má prodejní cenu nad sto tisíc korun, může klient dál využívat i po dobu půjčky. Levnější vozidla si u nás necháváme z důvodu obtížného pojištění,“ přiblížil v tuzemsku ojedinělý servis Aleš Budín, provozovatel portálu bezbanky.cz. Jeho společnost, specialista na krátkodobé půjčky při ručení automobilem, po téměř dvacetiletém působení v Brně otevřela letos na podzim další dvě nové pobočky v Praze a Ostravě.

„U nás zákazník nedostane peníze ani po telefonu, ani na směnky, ale rychlým a transparentním způsobem – oproti zástavě. Z praxe víme, že půjčky nejvíce využívají lidé, kteří potřebují určitou částku do obchodu, na výhodnou koupi či pokrytí krátkodobého finančního výpadku. Nejsme firma půjčující beznadějným dlužníkům, nýbrž lidem, kteří umějí peníze náležitě zhodnotit,“ uvedl Aleš Budín a s poukazem na hlavní klientelu společnosti upozornil na zásadní nešvar českého obchodního prostředí – vyřizování faktur daleko po termínu splatnosti. „Často si u nás půjčují podnikatelé, kteří čekají na zaplacení pohledávky a potřebují pokrýt několik dnů nebo týdnů, aby mohli nakoupit nové zboží, zaplatit zaměstnance nebo DPH.“

Finanční obnos v rozmezí od dvaceti tisíc do několika milionů korun dostane majitel vozu v rozmezí maximálně pár hodin. Po příjezdu na jedno z kontaktních míst uvedených na portálu bezbanky.cz se zákazníka ujmou odborníci, kteří zkontrolují doklady vozidla a navrhnou výši možné půjčky. Následuje podpis smlouvy pod dohledem notáře a vyplacení dohodnuté částky. Klient platí pouze za dobu, kdy půjčku využíval, tedy do jejího splacení.

„Zjistit tržní cenu věci je v době internetu poměrně jednoduché. Podíváme se, za kolik se daný typ vozidla v daném čase prodává, a z toho půjčíme padesát až sedmdesát procent. Paradoxem je, že zákazníkům dáváme stejnou částku jako firmy, které majetek rovnou vykupují. S tím rozdílem, že u nás si vše ještě můžou v klidu rozmyslet a auto přes inzerát nabídnout za plnou cenu. Nebo to také vše uděláme za ně a prodej zprostředkujeme,“ popsal Aleš Budín.

Pokud se dlužníkovi z jakéhokoli důvodu nepodaří půjčku podle smlouvy vyrovnat, autozastavárna se sama pokusí jeho vozidlo co nejlépe a nejrychleji prodat. Z tržní ceny si nechá pouze poplatky sjednané ve smlouvě a zbytek peněz vrátí klientovi. „Berme to tak, že peníze jsou zboží a my si to zboží jen na chvíli s někým vyměníme. Potom nám zákazník peníze vrátí a my mu vrátíme jeho věc. Jednoduché, rychlé, bez soudů a dalších poplatků za exekutory nebo jiné vymahače. Tahle služba je pro lidi, kteří vědí, co chtějí. A to taky dostanou,“ shrnul Aleš Budín.

 

O společnosti CASH MY CAR, s.r.o. a portálu www.bezbanky.cz

Společnost CASH MY CAR, s.r.o. poskytuje svým klientům kvalitní servis v oblasti krátkodobých půjček od roku 1992, kdy vznikla pod názvem 1. moravská autozastavárna. K původní brněnské pobočce přibyla letos na podzim další dvě nová kontaktní místa – od 1. října funguje pobočka v Ostravě, o měsíc později byla otevřena pobočka v Praze. Déle než rok nabízí společnost své služby na internetovém portálu www.bezbanky.cz. Firma se specializuje na krátkodobé finanční půjčky oproti zástavě, kterou mohou být různé druhy motorových vozidel a nově také nemovitosti. Na rozdíl od konkurenčních společností umožňuje CASH MY CAR dlužníkovi po celou dobu půjčky využívat svůj zastavený automobil, pokud je jeho okamžitá prodejní hodnota vyšší než sto tisíc korun.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee