česky - english

Oxalis: Obliba kvalitních čajů v Česku meziročně stoupla o 11 procent – nároky stoupají i na čajovou kulturu

2011-05-25

PRAHA, 25. května 2011 - Čaj není pouze nápojem, nýbrž v mnoha zemích světa zároveň významným hospodářským faktorem. Hned po vodě je nejrozšířenější tekutinou na světě a jeho spotřeba se zvyšuje. Každoročně stoupá na oblibě i v České republice. Průměrně Češi spotřebují za rok 270 až 280 gramů čaje, což je řadí mezi nadprůměrné konzumenty. Nejoblíbenějším druhem jsou mezi Čechy čaje ovocné - 40 procent celkové spotřeby, na druhém místě jsou čaje zelené s 33 procenty a dále následují čaje černé a bylinné.

„Zájem o čaj a čajovou kulturu jako takovou v Česku opravdu stoupá. Podle našich měřítek se dokonce oproti loňskému roku zvýšil objem všech prodaných čajů o 11 procent. Velmi výrazně převažuje touha po kvalitních sypaných čajích před levnějšími neznačkovými, což bylo typické pro minulá období. Je to dáno i vývojem - před rokem 1989 nebyly kvalitní čaje příliš k dostání, čajová kultura se tak nemohla rozvíjet jako v okolních zemích a zakořenit zde. Dnes už ale existují specializované prodejny a čajovny," uvedl Petr Zelík, zakladatel a vlastník společnosti Oxalis, která se specializuje na čaj a kávu.

Nejdynamičtějšího rozvoje česká čajová kultura dosáhla právě v posledních čtrnácti letech, a to zcela určitě díky prudkému rozmachu specializovaných obchodů s čajem a čajoven, které nabízejí kvalitní sypaný čaj. Čajoven je v Čechách a na Moravě už přes dvě stě. „Vybrané prodejny a čajovny začaly místním lidem nabízet nepřebernou šíři sypaných čajů rozmanitých druhů, chutí, vůní a účinků na zdraví člověka, které jako by přenášely do české reality dosud nepoznaný půvab dalekých čajových plantáží. A to byla pro českého spotřebitele velká novinka lákající k vyzkoušení, ale i výzva naučit se připravovat skutečně lahodný nápoj z kvalitního sypaného čaje," řekl Petr Zelík.

Pití čaje v Česku je kvůli svému zrychlenému vývoji i do jisté míry ochuzeno o propojení s nějakou zvláštní příležitostí, jakou například představují čaje o páté v Británii a čajové obřady v Japonsku. Nicméně i tak se čajová kultura v posledních letech rozvíjí velmi rychle. Pití kvalitního sypaného čaje je už dnes pro nezanedbatelnou část české populace součástí každého dne a hlavně milou příležitostí pro zvolnění a chvilku klidu v napjatém pracovním tempu - je tedy spojeno i s určitou relaxací a výjimečností. „Češi se učí rádi a dobře a zájem o kvalitní dobré čaje a čajovou kulturu obecně roste. Dnes si již přibližně patnáct procent české populace pravidelně připravuje sypaný čaj a snaží se dbát na správnou přípravu a kvalitní suroviny. Stále ale ještě někde převažují v přípravě a pití čaje určité nešvary," dodal Petr Zelík.

Podle zkušeností společnosti Oxalis se mezi českými čajovými spotřebiteli vyskytují opakující se nešvary, které čaji při přípravě ubírají na jeho kvalitě. „Nedbá se na správnou délku vylouhování, pokud se čaj nechá louhovat dlouho, uvolňuje se větší množství tříslovin a čaj je pak hořký. Nebere se v potaz správný poměr čajové suroviny a vody. Čím více čajových lístků a čím méně vody, tím je čaj silnější a méně lahodný. Nedodržuje se doporučená teplota vody při zalití, jinou by měla mít voda pro černý čaj, jinou pro zelený. A také přidání většího množství cukru nebo medu výrazně mění charakter čaje. Výsledkem tak může být nápoj značně odlišný od původního," doplnil Petr Zelík.

 

Tip Oxalisu: A jak poznat kvalitní čaj?

Vizuálně, čichem i hmatem. U sypaného čaje je obrovská výhoda v tom, že lze očima zkontrolovat strukturu, velikost a pravidelnost lístků, popřípadě obsah nežádoucích přimísenin.

Prohlédněte si čajové lístky
Čajové lístky by měly mít pravidelný tvar a jednotnou barvu. Máte možnost posoudit jejich velikost a pečlivost zpracování, stejně jako obsah nežádoucích přimísenin - stonky. To, zda je čaj čerstvý, lze vyčíst z barvy - vybledlé lístky jsou většinou staré.

Přivoňte k suchým lístkům
Můžete posoudit a ohodnotit přirozenou vůni čaje. Nebo si prostě jen přivonět k připravené směsi. Zjistíte tak míru přirozeného čajového aroma. Dbejte na jeho intenzitu. Podle vůně můžete také určit původ čaje. Například čaje z oblasti Darjeelingu mají nádech sušeného sena, Assam voní jemně do karamelu.


Tipy od Oxalisu na přípravu dobrého šálku čaje:

Vedle samotných čajových lístků je pro dobrý šálek čaje důležitá kvalitní voda a také patřičná délka vylouhování.

Při přípravě čaje dbejte následujících tipů:
• Použijte předehřátou konvici nebo šálek.
• Voda k přípravě by měla být vždy čerstvá a studená.
• Přiveďte vodu do bodu varu. Udržujte ji ve varu pouze krátce, aby se z ní nevytratily kyselé látky, které mají význam pro uvolnění osobité čajové vůně.
• Čajové lístky nebo sáček zalijte v případě černého čaje vroucí vodou. Voda při přípravě zeleného čaje by měla být ochlazena na zhruba 60 až 80 stupňů Celsia. Vždy však nejdříve musí projít bodem varu. Poté je ale třeba chvíli počkat, než zchladne na požadovanou teplotu.
• Černý čaj louhujte tři až pět minut, zelený maximálně tři minuty.

 

O společnosti OXALIS, www.oxalis.cz „OXALIS - to nejlepší z čaje a kávy."

OXALIS je mladá, pružně se rozvíjející česká společnost s moderním přístupem k zdravému životnímu stylu. Byla založena v roce 1993 a řadí se mezi přední evropské výrobce a distributory sypaného čaje a plantážní kávy. Hlavním posláním společnosti je nabídnout jedinečnou kvalitu, chuť, požitek a relaxaci u šálku čaje a kávy.

OXALIS nabízí více než 400 druhů čaje, například čaje zelené, černé, oolongy, bílé čaje, raritní čaje, rozvíjející se čaje a 40 druhů kávy. Vyvíjíme vlastní receptury a směsi čajů i kávy. Součástí široké nabídky je také rozsáhlý výběr čajového a kávového příslušenství i dárkového balení. Zárukou kvality, zdravotní nezávadnosti a bezpečnosti potravin jsou certifikáty Systém managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2001, Systém HACCP, P3- Total hygiene management - Ecolab, KEZ - BIO potravina a řada dalších, kterých je společnost držitelem.

Za celou dobu působnosti na tuzemském i zahraničním trhu OXALIS otevřel 23 firemních prodejen, uzavřel franchisingové smlouvy s více než 40 obchodními partnery a běžně prodává více než 300 tun čaje a kávy ročně. Své produkty dodává více než 800 stálým zákazníkům. Odběrateli jsou provozovatelé vlastních obchodních sítí i maloobchodu a řada dalších. Společnost exportuje do 28 zemí světa a vývoz dynamicky rozvíjí. Značka OXALIS v posledních letech úspěšně proniká do Portugalska, Nizozemska i zemí vzdálenějších, jako je Singapur, Spojené arabské emiráty a další.

<< zpět


NEED4CONNEXIONS, s.r.o. - Žerotínova 1133/32, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Tel.: +420 602 623 030, E-mail: ruliskova@n4c.cz


beee